fats
12 فروردین 1402 - 14:21

بازار ماهی فروشان گناوه در نوروز ۱۴۰۲

گناوه- همزمان با آغاز سال جدید و تعطیلات نوروزی شاهد حضور گسترده مسافران در بندرگناوه هستیم و بازار ماهی فروشان این بندر نیز بسیار پررونق است.

به گزارش خبرنگار مهر، بندر گناوه در استان بوشهر یکی از مهمترین بنادر در تجارت و دریانوردی و صید و صیادی و از بنادر گردشگر پذیر است که هر سال میزبان میلیون‌ها مسافر و گردشگر از سراسر کشور است که برای گذران اوقات فراقت و تعطیلات و خرید و گردش به این استان سفر می‌کنند.

دریا نقش مهمی در زندگی و معیشت و فرهنگ مردم این دیار دارد و زندگی آنها با دریا و دریانوردی گره خورده است در عین حال یکی از مهمترین جاذبه‌ها در این بندر همین دریا، تنوع آبزیان، سواحل زیبا است.

بازار ماهی فروشان بندر گناوه، تنوع ماهی و بهره‌مندی از غذای های دریایی نیز با توجه به موقعیت این بندر تجاری و گردشگری یکی از مهمترین جاذبه‌های آن است که همیشه با استقبال بسیار گسترده روبرو است.

بازار ماهی فروشان بندر گناوه با توجه به کیفیت و تازه بودن انواع ماهی و میگوی دریایی همیشه خیل عظیمی از مسافران را به سمت خود می‌کشاندو افراد مختلف بومی و مسافران از مشتریان پر و پا قرص بازار ماهی فروشان این بندر هستند.

همچنین عملیات صید ماهی و میگو با گرگور قفس سیمی ویژه صید ماهی، قلاب و تور و سفر دریایی با قایق و لنج‌های صیادی نیز برای گردشگران جذاب و مفرح است.

بندر گناوه دارای بزرگترین ناوگان شناورهای سنتی (چوبی) در بین بنادر کشور است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1121095