fats
13 فروردین 1402 - 01:18

توصیه های پلیس در روز طبیعت اعلام شد

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ محدودیت ها، توصیه ها و باید و نباید های ترافیکی روز طبیعت را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامی مهر سردار حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، تمهیدات ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در روز طبیعت متقارن با ماه مبارک رمضان ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

وی افزود: تردد کامیون‌ها در روزهای دوازدهم شنبه و سیزدهم یکشنبه در شهر تهران ممنوع است

سردار محمد حسین حمیدی گفت: سوار کردن سرنشین در پشت وانت بارها ممنوع است و پلیس با این تخلف حادثه ساز به جد برخورد می‌کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: شهروندان از توقف پاک دوبل در اطراف معابر و بوستان‌ها جدا خودداری نمائید.

وی افزود: تمهیدات ترافیکی روز سیزدهم فرودین ماه بمنظور برقراری نظم و سهولت حرکت در معابر پیرامونی تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و بوستان‌های شهر تهران جهت جلوگیری از گره‌های ترافیکی انجام می‌پذیرد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تردد کلیه کامیون‌ها و تریلرها باستثناء وسایل نقلیه حامل مواد سوختی و مواد غذایی فاسد شدنی در کلیه معابر شهر تهران از ساعت ۰۶۰۰ الی ۲۴۰۰ روزهای شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ و یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ ممنوع می‌باشد.

سردار حمیدی ادامه داد: پلیس راهور تهران بزرگ به محض مشاهده تخلفاتی از جمله جابجایی و حمل مسافر بیش از ظرفیت همچنین سوار نمودن مسافر در صندوق عقب اتومبیل، اضافه بار روی باربند و اطاق بار، سوار نمودن مسافر و اطفال در سمت چپ راننده و جابجایی مسافر در قسمت بار وانت‌ها، ضمن اعمال قانون از حرکت این وسایل جلوگیری بعمل خواهند آورد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به راکبین موتورسیکلت توصیه کرد با سرعت مجاز و از سمت راست در معابر حرکت کنند و از حرکت و تردد دسته جمعی پرهیز نمایند و برابر ظرفیت مجاز تردد و حتماً خود و سرنشین از کلاه ایمنی استفاده نمایند.

سردار حمیدی گفت: حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها ممنوع است رانندگان به تابلوی هدایت مسیر توجه بیشتری کنند تا از خروجی‌ها رد نشوند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد در روز طبیعت رانندگان می‌بایست پارک خودروی خود را در جایی مناسب و بدون ایجاد ترافیک و مزاحمت برای دیگران انتخاب و از توقف‌های دوبله و منجر به سد معبر پرهیز نمایند.

سردار حمیدی افزود شهروندان در روز طبیعت اگر مشاهده می‌کنند که پلیس راهور به صورت مقطعی محلی را مسدود می‌کند به جهت جلوگیری از گره‌های ترافیک و وران سازی رفت و آمد است و پلیس انتظار دارد که شهروندان عزیز همکاری لازم را در این خصوص با خدمتگزاران خود در پلیس راهور تهران بزرگ داشته باشند.

وی ادامه داد رانندگان توجه داشته باشند که توقف در حاشیه بزرگراه به جهت سرعت بالا و احتمال وقوع حوادث جانی و مالی ممنوع می‌باشد پلیس راهور اجازه توقف و پارک حاشیه‌ای را به رانندگان نخواهد داد چرا که توقف حتی لحظه‌ای هم در حاشیه بزرگراه بسیار خطرناک است.

سردار محمد حسبن حمیدی گفت: امید است با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان گرامی در این روز هیچ گونه حادثه‌ای را شاهد نباشیم و شهروندان روز طبیعت را به خوشی و خرمی در پارک‌ها و بوستان‌ها سپری نمایند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود شاید معدودی از رانندگان با دیدن خلوتی معابر در این روز با سرعت غیرمجاز در معابر تردد و از خلوتی سطح شهر جهت زودتر رسیدن و یا انجام حرکات نمایشی و لایی کشی بخواهند بهره ببرند که به این رانندگان توصیه می‌گردد جدا از سرعت و سبقت در معابر خلوت پرهیز نمایند.

سردار حمیدی گفت: پلیس راهور فاتب به صورت محسوس و نامحسوس و از طریق سامانه‌ها و دروبین ها، حرکت رانندگان را در کلیه معابر شهر زیر نظر دارد و به صورت جدی و بدون هیچ گونه اغماضی با تخلفات حادثه ساز برخورد خواهد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1122077